Przedłużanie włosów

Bogata oferta szkoleń
Sprawdź >>

Historia przedłużania włosów

Dbanie o wygląd było powszechne już w Starożytności. Najpierw popularne stały się peruki, które nosili nawet mężczyźni. Zabiegi przedłużania wlosów rozpoczęto przeprowadzać w czasach romantyzmu.

Kiedyś przedłużanie włosów było dostępne tylko dla osób bogatych. Korzytały z niego gwiazdy pop oraz aktorzy. Techniki przedłużania włosów wciąż są udoskonalane, koszt zabiegu również się zmniejszył, stąd popularyzacja niegdyś luksusowej usługi.

Czytaj więcejJak dobiera się metodę przedłużania włosów?

Każda metoda ma swoje zalety i wady. Wybór uzależniony jest od wielu czynników, przede wszystkim od kondycji własnych włosów, ich gęstości, grubości, stanu łuski włosowej, struktury włosa, kształtu linii włosów, ale takża koloru i długości włosów przed i po zabiegu.

Niektóre metody są preferowane do krótkich, inne do długich włosów, jedne okażą się lepszym rozwiązaniem dlaa panów, inne dla kobiet. Do kręconych i prostych włosów również doradzimy odmienne metody.

Aby dobrać metodą musimy poznać oczekiwania klienta, jaki efekt chce osiągnąć. Nie wolno zapomnieć, że istotny przy doborze metody jest również tryb życia klienta.

Dla wielu, przy wyborze metody przedłużania wlosów może okazać się cena.Sztuczne czy naturalne?

Zaletą syntetycznych włosów jest ich niska cena. Dodatkowo, to dobra propozycja dla osób, które nie chcą tracić czasu na ich pielęgnację. Wadą tego materiału jest przede wszystkim fakt, że nie wyglądają naturalnie, nie układają się np. w bajeczne loki, gdyż nie są podatne na stylizację, zaś wysoka temperatura powoduje ich niszczenie.

Włosy naturalne wyglądają jak „nasze własne”, są miękkie i przyjemne w dotyku. Możemy je stylizować, podcinać, cieszyć się różnymi fryzurami każdego dnia. Mają także dłuższą żywotność. O naturalny materiał należy dbać, używając delikatne kosmetyki. W przeciwieństwie do włosów sztucznych ich cena jest zdecydowanie wyższa, nierzadko zaporowa dla klienta.Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Zabiegi przedłużania włosów wykonywane przez wykwalifikowanych stylistów są w pełni bezpieczne. Dobór metody jest kluczowy.

Istnieją jednak ogólne przeciwskazania do przedłużania włosów. Należą do nich:
-choroby skóry głowy
-silne wypadanie włosów, np. po chemioterapii.

Warto zaznaczyć, że nie każda metoda jest odpowienie dla każdego. Przeciwskazania do poszczególnych metod:
-metoda na ringi: uczulenie na metale
-metoda keratynowa: częste farbowanie włosów mocną farbą
-metoda LASER XTEND: zaburzenia hormonalne, które powodują zaburzenia w gospodarce lipidowej skóry głowy.


Czy przedłużane włosy można farbować?

Doczepione włosy naturalne można farbować, zwłaszcza włosy słowiańskie. Przy rozjaśnaniu warto skorzystać z pomocy fryzjera, gdyż doczepiane włosy lepiej tolerują przyciemnianie niż rozjaśnianie.

Przed koloryzacją warto wykonać próbę, by przekonać się jak włosie reaguje na farbę.

Farbowanie włosów mocno je obciąża, gdyż farby zawierają związki chmiczne, które niekorzystnie wpływają na włosy. Z tego powodu po koloryzacji należy włosy intensywnie odżywiać i nabłyszczać.

Decydując się na zabieg koloryzacji włosów przedłużanych należy pamiętać, że tym samym traci się na nie gwarancję.

Nie należy farbować syntetycznych włosów.Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu przedłużania włosów?

Jets kilka czynników, od których zależy jak długo będziemy cieszyli się nowym wyglądem. Z pewnością wybór metody przyczynia się do długości efektu przedłużanych włosów.
Pierwsze korekty wykonuje się po 4 tygodniach do 4 misięcy po zabiegu. Wisyta u stylisty jest konieczne, by przełożyć łącznia, ponieważ wraz ze wzrostem włosa łączenie oddala się od skóry głowy.

Dodatkowo, każdego dnia tracimy około 100 włosów, dlatego ważne jest poprawienie łączeń, by trzymały się włosów wciąż rosnących na głowie.

Kluczowe przy przedłużania włosów jest ich rodzaj, a co za tym idzie jakość. Najwyższą trwałość osiągniemy wybierając włosy dziewicze – nawet 2-3 lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji włosy słowiańskie CIEMNE Beauty for You noszone są przez 18 miesięcy, zaś BLOND 9 miesięcy.
Pielęgnacja przedłużonych włosów

Większość zasad pielęgnacji włosów przedłużanych pokrywa się ze wskazaniami co do „naszych” włosów. Unikać należy zarówno mycia głowy w gorącej wodzie, jak i suszenia gorącym powietrzem. Głowę należy myć w pozycji stojącej lub siedzącej, zaś czesać powinno się dopiero po wyschnięciu.

Włosy powinno szczotkować si co najmniej 2 razy dziennie i należy używać do tej czynności specjalnych szczotek do przedłużanych włosów. Warto związywać włosy na noc, by uniknąć niekontrolowanych splątań.

By zachować długi efekt nowego wyglądu należy używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów przedłużanych, tj. szamponów, odżywek, serum, eliksirów, sprayów ochronnych.

Jeśli widoczne jest zsuwanie lub plątanie się włosów, należy jak najszybciej skonsultować się ze stylistą.