Metoda keratynowa

Metoda keratynowa

Metoda ta polega na przedłużaniu i zagęszczaniu włosów za pomocą bezbarwnej keratyny, dzięki czemu łącznie pasm jest praktycznie niewidoczne. Przy użyciu specjalnej gorącej pęsety, bądź zgrzewarki, pasemka zakończone specjalną łuską keratynową łączone są z włosami rosnącymi na głowie. Łuski keratynowe mają właściwości termoplastyczne – już w temperaturze 180 stopni Celsjusza łączą się z włosami naturalnymi.

Należy zaznaczyć, że stosowana w zgrzewarkach do keratyny temperatura jest wciąż dużo niższa, niż stosowana w domowych prostownicach (210-220, a nawet 230 stopni Celsjusza).

Po ok.2-4 miesiącach noszenia włosów przedłużanych, gdy pojawiają się odrosty, a łączenia znajdują się w odległości ok.2,5-3cm od skóry głowy, pasemka ściągane są za pomocą specjalnego płynu, który nie wpływa na jakość włosów naturalnych. Podczas ponownego doczepiania pasemek można wykorzystać dotychczas noszone pasma nawet kilkukrotnie, jeśli użyte włosy do przedłużania były najwyższej jakości.
Najważniejsze informacje

RODZAJ WŁOSÓW: uniwersalna metoda przedłużania włosów, najpopularniejsza na świecie, nie ma większych ograniczeń przy stosowaniu tej metody. Ważne, by włosy rosnące na głowie miały minimum 10cm długości, by móc przykryć łączenia.

DLA KOGO: dla osób poszukujących trwałej metody przedłużenia włosów, nie decydujących się na bardziej zaawansowane metody, ze względu na ograniczony budżet

EFEKT: pasemka utrzymują się 2 do 4 miesięcy, mogą być kilkukrotnie wykorzystywane

CZAS ZABIEGU:czas uzależniony jest od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przedłużanie trwa od 1,5 do 3h, zagęszczanie ok 1h. Najbardziej wymagające zabiegi zajmują do ok. 6h.
Wady i zalety metody keratynowej

ZALETY METODY:
-mało widoczne łączenia
-wytrzymałe łączenia
-pasemka mogą być wykorzystywane kilkukrotnie
-atrakcyjna cena

WADY METODY:
-stosowanie wysokich temperatur
-pasemka wymagają odpowiedniej pielęgnacji
-nie może być wykorzystana u osób uczulonych na keratynęSzkolenie metodą keratynową

Program kursu:
– rodzajów i gatunków włosów do przedłużania
– materiałów i narzędzi wykorzystywanych do przedłużania włosów
– dobór kolorystyczny włosów doczepionych względem naturalnych
– technik przedłużania i zagęszczania,
– budowy włosa
– pielęgnacji włosów przedłużanych
– technik i zasad ściągania włosów przedłużanych
– prezentacja przedłużania i zagęszczania włosów w metodach wybranych przez kursantkę
– ćwiczenia praktyczne w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów
– podstaw marketingu, promocji i reklamy